Ara: 0850 303 00 16

GİDİŞ TARİHİ: 10.06.2019
DÖNÜŞ TARİHİ: 15.06.2019
A+ A-

10-15 KARADENİZ TURU

Sakarya Çıkışlı 4 Gece 5 Gün Batumlu Karadeniz Turu

1.Gün: Samsuna varış. Kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Tütün İskelesi, Rus Pazarı Gezimizi yaptıktan sonra Öğle yemeğimizi Terme"de Meşhur Terme Pidesi olarak alıyoruz. Şimdiki Durağımız Ordu. Boztepe"ye çıkıyoruz ve Orduya kuşbakışı bakıyoruz. Ardından Ziyaretlerimizi bitirip Giresun"da Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde (Amazon Otel)

2.Gün: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Trabzon"a hareket ediyor Trabzon merkezde bulunan Ayasofya Camii ve Atatürk Köşkü gezilerimizi yapıyor Trabzon"un Meşhur Kazaziye Gümüşlerinin tanıtımının yapıldığı Tuğana Gümüş"e uğruyor alışveriş yapıyoruz.Çayın tarladan Nasıl geldiğini görmek için bir Çay fabrikası ziyaretimizi yapıyor Mühendis eşliğinde fabrikayı geziyoruz.Sürmene Merkezde meşhur Bıçaklarından alışveriş yapıyor Uzungöl"e hareket ediyoruz.Otelimize yerleşiyoruz.(Golden Inn)

3.Gün: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Uzungöl etrafında gezinti yapıp Extra ( 35 TL) olarak 45dk süren Karaster Yaylasına çıkıyor Yayla hayatını gözlemliyoruz. Uzungölün bir avuç su birikintisi olarak görünen yerinden fotoğraf çekiniyor. Uzungöle dönüyoruz. Gezimizi bitirip Otelimize yerleşiyoruz. (Golden Inn)

4.Gün: Sabah otelimizde erkenden kalkıp kahvaltımızı yapıyor ve Sarp Sınır Kapısına gidiyoruz. Batum Maceramız başlamış oluyor. İlk Olarak Aziz Andre ve Aziz Matias Anıtı,Gonio Apsaros Kalesi, Çoruhun Denize karıştığı Müthiş Deltayı fotoğraflıyor ardından Yeni Sahilden Devam ediyoruz. Ters Şişe gibi olan Adalet Sarayı, Ters İnşa edilmiş White restoran ve Batum Limanını geziyoruz. Türk restoranda Meşhur Artvin Döneri yiyor ve Şehir gezimize devam ediyoruz. Batum Boulvard ve Avrupa Meydanı, Medea ve Altın Post Anıtı, Batum Tiyatro Binasını da gezdikten sonra Vakit Durumumuza göre Extra Olarak Teleferiğe binip Batum"u yüksekten seyredebiliriz. Sarp Sınır Kapısına gidiyor turumuzu bitirip Ayder Yaylasında bulunan Otelimize geçiyoruz. (Elif Otel)

5.Gün: Sabah erken kalkıp kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Yaylada serbest zaman veriyoruz. Mucit Amca"ya uğrayıp Muhlama Malzemesi, Tereyağı ve Peynir alışverişi yapıp Extra olarak (17.5 TL Gidiş-17.5 TL Dönüş Toplam 35 TL) Sevdaluk Dizisinin çekildiği Fırtına Vadisi, Çinçiva Köyü,Tarihi Kemer Köprüsü ve Zilkale"ye geliyoruz. Rize"ye geliyoruz önce Rize"ye uğruyor merkezinde kısa bir gezinti yapıp Yöresel Ürünlerin satıldığı TEKPA Satış Fabrikasına uğruyor yöresel ürünler üzerine alışveriş yapıyoruz. Şanslı misafirlerimize çekilişle hediye veriyoruz. Ardından Meşhur Kuru Fasülyesinden öğle yemeğimizi alıp dönüşe geçiyor bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.